2020. október 16-án, pénteken 16 órától Dr. Szieberth Máté egyetemi docens, igazgatóhelyettes kollégánk előadása tekinthető meg a "Science Campus" sorozat keretében a BME TTK YouTube csatornáján (https://www.youtube.com/watch?v=UCSkfCuYyGQ). Előadásának címe "Mitől gyors a gyorsreaktor?". Az érdeklődők a videóhoz tartozó csetben tehetnek fel kérdéseket az előadónak. Az előadás felvétele később is megtekinthető lesz.

2018. augusztus 27-31

előadó: Tom Todd, labor: Orosz László (BME), szervezők: Pokol Gergő (BME), Veres Gábor (Wigner RCP)

2018. május 14.

Az MTA Atommagfizikai Tudományos Bizottság Sugár- és Környezetfizikai Albizottsága által szervezett MTA szimpóziumon az NTI munkatársai közül Pesznyák Csilla és Szieberth Máté tartottak előadást. Az előadások letölthetők PDF formátumban.

2018. március 19-23.

Dr. Pázsit Imre professzor úr (Chalmers University Technology, Göteborg) egy hetes intenzív kurzust tartott az NTI-ben "Zajmódszerek nukleáris rendszerekben" címmel.

2018. március 6.

William D. Magwood IV. úr, az OECD Nuclear Energy Agency főigazgatója látogatást tett az Oktatóreaktorban és előadást tartott a nukleáris szakirányokon tanuló hallgatók számára.

Rangos díjat kapott a Magyar Nukleáris Társaságtól intézetünk fiatal oktató-kutatója.

Előadó változás!
2015 október 19.

nivodij.jpg

Vértes Attila nívódíjat nyert Oláh Zita az MTA Radiokémiai bizottsága és az MKE ösztöndíj pályázatán.