Az alábbiakban összefoglaljuk az Oktatóreaktor látogatásával kapcsolatban leggyakrabban feltett kérdéseket (GYIK), és az azokra adott válaszokat:
-
Mikor lehet menni látogatni?
A reaktorlátogatásra minden évben az egyetemi szorgalmi időszakban van lehetőség meghatározott munkanapokon. Azon kívül nincs rá lehetőség. Pontos időpontot e-mailben lehet kérni.
-
Hogyan kell jelentkezni?
Legkésőbb a látogatást megelőző hét keddje előtt lehet on-line jelentkezni. Amennyiben bármilyen kérdés, probléma felmerül, kérjük írja meg a címre. A belépési engedélyt kérjük magyarul, vagy angolul kitöltve hozzák magukkal, hogy ezzel ne teljen az idő a helyszínen, mert a látogatás megkezdése előtt kötelező kitölteni! Belépési engedély magyarul, belépési engedély angolul
-
Ki látogathatja meg az Oktatóreaktort?
A reaktorépületbe történő belépés kizárólag hosszú szárú nadrágban, vagy hosszú, térd alá érő szoknyában lehetséges! Minden 16. életévét betöltött magyar állampolgár. Nagykorú külföldiek is jöhetnek, de csak a BME előzetes engedélyével. A sugárvédelmi szabályok miatt terhes nők semmilyen sugárveszélyes helyre nem léphetnek be, még olyan helyre sem, ahol nincs kimutatható többletsugárzás a természetes háttérsugárzáshoz képest. (Ilyen az Oktatóreaktor épülete is.) Emiatt terhes nőknek nem engedélyezhetjük a belépést.
-
Mennyi a látogató csoport minimális és maximális létszáma?
Legalább 10, legfeljebb 20 fő. Ez utóbbit hatóság írja elő, attól eltérni nem lehet.
-
Körülbelül mennyi időt lehet bent tölteni?
Egy „hagyományos" látogatás kb. 1,5-2 óra. Ez kb. 1/2 óra előadásszerű szóbeli ismertetőből és 1 óra „körbevezetésből" áll.
-
Ha engedélyt kapunk a bemenetelre, akkor lesz vezetőnk is, aki magyaráz?
Természetesen, hiszen vezető nélkül idegenek nem léphetnek be. A hosszabb ideig nálunk dolgozó (diplomázó, ill. Ph. D. munkát végző) hallgatók fényképes belépési igazolványt kapnak.
-
Van-e mód arra, hogy hallgatók a reaktoron méréseket is végezzenek?
Természetesen van. Több BME szak hallgatói (mérnök-fizikus, Fizika B. Sc., Energetikai mérnök B. Sc., egyes vegyészmérnökök, stb.) tantervi kötelező laborgyakorlatot végeznek az oktatóreaktoron. Más egyetemekről is rendszeresen jönnek hallgatók. Akiknek a tantervében nem szerepel mérés az Oktatóreaktoron, TDK munkát végezhetnek. Szívesen fogadjuk más karok hallgatóit is diplomaterv készítésére (pl. több gépész- és néhány villamosmérnök is készített nálunk diplomatervet). Van országosan akkreditált Ph. D. képzésünk is, arra is lehet jelentkezni.
-
Előzetesen hol lehet többet megtudni az Oktatóreaktorról?
Böngésszék tovább figyelmesen weblapunkat!