logo_left header_right

BME NTI > Munkatársak > Kiss Attila > Aktuális és régi szakdolgozat témák

Aktuális szakdolgozat témáim energetikai mérnök BSc-s hallgatóknak (2014-2015. őszi félév):

1. Előzetes CFD számítások az ANCARA mérőkörhöz: ebben a témában lehetősége nyílik a jelentkező hallgatónak megismerni az ANSYS CFX három dimenziós numerikus áramlástani programot, az SCWR IV. generációs reaktorok termohidraulikáját és magát az SCWR reaktort, valamint bekapcsolódhat egy élő kísérleti kutatás legizgalmasabb fázisába, a mérések elkezdésének szakaszába. A hallgató a CFX, az SCWR koncepció és az SCW hűtőközeg megismerése után egy egyszerű CFD modellt épít az ANCARA mérőkörhöz, majd előzetes számításokat végez a megépített modelljén. A jelentkezés feltétele a középszintű angol nyelvtudás. A jelentkezéskor előny a jó tanulmányi eredmény és CFD-s előismeretek. 1 energetikus BSc hallgató jelentkezését várjuk. További információk a téma kiírásában: PDF.

2. CFD számítások SCWR releváns geometriákban: ez a téma TKD téma is egyben, így erre már megvan a hallgató, vagyis a téma már foglalt.