Az iparilag fejlett országokban a fizikusok sokkal nagyobb arányban dolgoznak az iparban és a gazdaságban, mint nálunk. Az USA-ban a végzett fizikusok több mint 50%-a a magánszférában találja meg az első, hosszú távra tervezett állását. A Német Fizikai Társaságban, melynek mintegy 60 ezer tagja van, külön munkacsoport foglalkozik azzal, hogyan lehet az egyetemi és kutatóintézeti, illetve az ipari és gazdasági szektor között erősíteni a tudás- és technológiatranszfert. Magyarországon, úgy tűnik, sokkal lazább a kapcsolat és ritkább az átjárás a két szféra között. Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és az MTA Fizikai Tudományok Osztálya által szervezett fórum a két szférában, az egyetemeken és akadémiai kutatóintézetekben, illetve ipari cégeknél, kisvállalkozásokban vagy pénzügyekkel foglalkozó szervezeteknél dolgozó fizikusokat kívánja összehozni egy kerekasztal-beszélgetésre és az ahhoz kapcsolódó vitára arról, hogyan látják a jelenlegi helyzetet, hogyan lehetne nálunk is szorosabb kapcsolatokat kialakítani az alap- és az alkalmazott kutatásban tevékenykedők között.

A kerekasztal résztvevői:

• Fáth Gábor, Morgan Stanley, ügyvezető igazgató,
  • Horváth Ákos, MTA Energiatudományi Kutatóközpont, főigazgató,
  • Kazi Károly, BHE Bonn Hungary Elektronikai Kft., ügyvezető igazgató,
  • Major Péter, Mediso Kft., kutatás-fejlesztési igazgatóhelyettes,
  • Richter Péter, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, professor emeritus,
  • Rovni István, Paks II. Atomerőmű Zrt.,
  • Szabó Gábor, Szegedi Egyetem, egyetemi tanár, rektor.
  • Moderátor: Sólyom Jenő, MTA Wigner FK, professor emeritus

A fórum helye:MTA székház, II. em. Kisterem (1051 Budapest, Széchenyi István tér 9.)
A fórum időpontja:2017. december 1. (péntek), 14:30‒16:30
Meghívó (PDF)